Voorbeschouwing Zwaluwen Vlaardingen – FC Lisse
Tradities zijn mooi. Koningsdag, Kerstmis, Nieuwjaar, de Korte baan van Lisse en ga zo maar door. Die moeten ook blijven. Er zijn ook tradities die een keer doorbroken mogen en moeten worden. Zoals FC Lisse met de eerste wedstrijd in de competitie. Maar zelden weet de FC deze te winnen. Eindelijk vorig seizoen leek dat taboe doorbroken te worden. In de thuiswedstrijd tegen TOGB. De 1-0 voorsprong op Ter Specke werd gekoesterd tot de 95ste minuut. Wederom ging het mis. TOGB maakte gelijk. Dat gaf een kater bij de FC Lisse-getrouwen. In 2025 is er een nieuwe kans om voor eens en altijd af te rekenen met een vervelende traditie. FC Lisse opent op zaterdag 16 augustus 2025 het competitiebal van de derde divisie B in Vlaardingen. Vanaf half drie is promovendus Zwaluwen Vlaardingen de tegenstander. Winst zou prettig zijn al maakt een zwaluw nog geen zomer.
De afgelopen zes weken was de periode van voorbereiding. Dit even te vergelijking met dezelfde periode een seizoen eerder. FC Lisse heeft de selectie momenteel meer op orde dan in augustus 2024. De posities zijn zoals dat zo mooi heet dubbel bezet. Natuurlijk zijn er de teleurstellingen, zoals de zware blessure van Rowdy van der Putten. De eigen jonge jongens, als Chris Ligthart, Leroy Molenaar en de Larsen Geerlings en Wassenaar kregen de nodige speelminuten. Het team toonde spelvreugde, de wil om te winnen en de drive naar voren gericht. Positief allemaal, maar wat is het waard wanneer de competitiebal weer gaat rollen?
Zwaluwen ging vorig seizoen als nummer drie de winterstop in van de vierde divisie B. In zijn eerste seizoen als seniorentrainer kon Luigi Bruins alleen maar tevreden zijn. Hij sprak van een sterk collectief met de potentie tot beter. Dat kwam er ook uit na de winterstop. Zwaluwen greep de titel. En zo staat de ploeg van Bruins op 16 augustus 2025 tegen het team van Leen van Steensel. Natuurlijk zijn de twee trainers geen onbekenden voor elkaar. Als ex-profs waren zij voor een belangrijk deel actief in de Rotterdamse regio. In het seizoen 2011/2012 speelden zij een aantal duels samen bij Excelsior Rotterdam.
Voor het echie kwamen Zwaluwen Vlaardingen en FC Lisse elkaar tegen aan het einde van het seizoen 2010/2011 in de districtsbeker West 2. In de halve finales in Vlaardingen. FC Lisse won met 3-1 via treffers van Jesper Beunk, Martin van Eeuwijk en Jasmin Ramic. FC Lisse won de districtsbeker destijds door op eigen veld met 2-1 te winnen van Scheveningen. De winnaars van de diverse districtsbekers gingen in juni nog even verder. FC Lisse won met 2-0 bij ODIN’59, maar verloor op een bijveld van FC Lisse van Achilles’29 met 1-0. De Groesbekers wonnen uiteindelijk de landelijke amateurbeker dankzij een 1-0 zege op Harkemase Boys.
Zwaluwen Vlaardingen werd in 1935 opgericht met als drijvende krachten Kees Smit en Harrie van den Berg. Harrie van den Berg is de vader van Gerard van den Berg, die bekend werd als presentator van Zo vader zo Zoon.
De zomerstop heeft lang genoeg geduurd. Spelers, bestuurders, pers, sponsors en supporters verlangen naar punten. De eerste drie zijn er te verdienen op zaterdag 16 augustus 2025 in Vlaardingen. Zwaluwen Vlaardingen tegen FC Lisse. De aftrap is om half drie.