Floreant - FC Lisse duel der jonkies
Opvallende bekerstatistieken vanuit Lisse. Het is vrij uniek te noemen dat de zaterdag 1 langer mee doet in de KNVB-beker dan in de districtsbeker. Ook is opmerkelijk dat de zondag 1 dit seizoen in de districtsbeker verder kan komen dan de zaterdag 1. Komende zaterdag moeten de mannen van Laurens van der Voort naar Boskoop om Floreant te bekampen. Dit treffen start om half drie.
Floreant en FC Lisse lijken in veel op identieke tweelingen. Floreant en FC Lisse spelen beiden derde klasse. Beide teams hebben voor een groot deel de A1 in zijn geheel zien over gaan naar het eerste team. Beide teams zijn aanvallend ingesteld, spelen fris en fruitig en zijn door hun jeugdigheid uiterst grillig. De wedstrijd van komende zaterdag is er een om naar uit te kijken. Beide teams hebben de beschikking over maar een paar routiniers, die de jonkies kunnen sturen. Trainer van Floreant is Paul Pikaar, iemand met een Roodenburg-verleden. Floreant-speler Bryan de Bruin heeft Lisserse roots.
FC Lisse-zondag heeft in het verleden voor de competitie in de vierde klasse weleens gespeeld tegen Floreant-zondag. Legendarisch is het programmablad van die wedstrijd in Boskoop. De namen van de FC Lisse-spelers stonden nogal vreemd op papier. Wat te denken van bijvoorbeeld Leon Annokkenees. Leuk is ook te vermelden dat de zondag 6 in die tijd van onder meer The-otje van Dijk, Ton Beijsens, Frans Snaar en Gerrit Meiland twee keer bij Floreant een toernooi won. Gerrit vond de hoofdprijs van een beker maar niets. Hij had liever een krat bier. Dat kon geregeld worden. Komende zaterdag is de zoon van Gerrit jarig. Joost viert zijn 19de verjaardag. Laat mij raden wat er bij winst op de tafel komt.
Floreant - FC Lisse voor de beker stond ook op de agenda in het seizoen 1995/1996. Dit ging wel om de zaterdagtak van FC Lisse, die onder leiding stond van Mark Wotte. Het betrof hier een vierde ronde van de districtsbeker. Mark had niet het volledige eerste elftal opgesteld. Floreant hield stand met 2-2 tot tien minuten voor tijd. Uiteindelijk won de FC met 4-2. De Lisserse goals kwamen van de pas 18-jarige Michael van der Laan, Stephan Spruyt, Maurice van Berkel en Emiel Wajer.
Floreant - FC Lisse begint om half drie. De FC Lisse-wandelaars kunnen naar de ESSO-pomp lopen waar het vertrek is om half negen.
| < Vorige | Volgende > |
|---|