FC Lisse stuit op promovendus RVVH

Nieuws



FC Lisse beleeft komende zaterdag een primeur. Voor de eerste keer in haar ruim twintigjarig bestaan als hoofdklasser speelt het tegen RVVH. De Ridderkerkse Voetbal Vereniging Hercules viel in 1989 vanaf het hoogste podium om er pas weer dit seizoen terug te keren. De FC daarentegen werd door die belangrijke goal van Mark Ens in 1989 tegen Zuidvogels voortgestuwd in de vaart der voetbalvolkeren. RVVH - FC Lisse kent zaterdag in Ridderkerk als vertrekpunt half drie. Het seizoen 1966/1967 wordt bij RVVH in gouden letters geschreven. In dat seizoen werd het kampioen van Nederland bij de zaterdagamateurs. De tweede klasse was toen het hoogste niveau van de zaterdag. Een strijd om de algemene amateurtitel tegen de zondagkampioen was er in die tijd nog niet. De belangrijkste speler in die tijd bij RVVH was George in ´t Veld. Vijf jaar voor het succesjaar had de 15-jarige Sjors, zoals de RVVH-jeugd hem noemde, gedebuteerd in het eerste van RVVH. Sjors scoorde in een half seizoen twintig treffers. Een half seizoen, ja. Sjors werd regelmatig onder de wapenen geroepen. Hij diende in Venlo, Den Bosch en Hooghalen. De vergoeding van Defensie was in die tijd een gulden per dag, onvoldoende om heen en weer te reizen voor de trainingen van RVVH. Pas een overstap naar Leiden na de winterstop maakte Sjors het mogelijk zich weer bij de selectie van RVVH te voegen.
Sjors wist het Nederlands Militair Team te halen. Als prof kwam hij uit voor DOS, de club van Henk Wery die met Feyenoord de Europa Cup 1 won in 1970 en Tonny van der Linden. DOS fuseerde later met Velox (club van Wim van Hanegem) en Elinkwijk tot FC Utrecht.
Bij de invoering van de eerste klasse in 1970 ontbraken de Ridderkerkers. Tussen 1973 en 1981 acteerde RVVH acht seizoenen op het hoogste amateurniveau. Medio jaren tachtig was er nog een comeback. Vorig seizoen werd de terugkeer gepland naar de hoofdklasse. In de strijd om de titel in de eerste klasse B moest RVVH de hoogste eer laten aan TOGR. In een bloedstollende beslissingswedstrijd tegen Rijnvogels maakte RVVH alsnog de stap naar de top.
Bij RVVH vinden we het tandem Giovanni Francken en Benjamin Martha terug. In 2005/2006 leken zij met DOTO op weg naar de titel in de hoofdklasse A. Hun vroeg bekend gemaakte overstap naar Barendrecht gaf onrust binnen het DOTO-kamp. FC Lisse en Rijnsburgse Boys profiteerden. Rijnsburg werd uiteindelijk kampioen. Martha ging naar RBC. Bij de Rozendalers werd zijn plek vorig seizoen ingenomen door Patrick Duarte van FC Lisse. Martha werd vorig seizoen herenigd bij Quick Boys met zijn toenmalige trainer van DOTO: Jasper de Muijnk. Francken zat toen al bij RVVH. Dit seizoen is het duo weer bij elkaar. Martha scoorde voor RVVH in de eerste zes duels van dit seizoen liefst zeven keer. RVVH speelde als enige ploeg Barendrecht van het veld. Barendrecht verloor in eigen huis met 3-1. Tegen Capelle kreeg Martha rood. Hij ontbreekt dan ook tegen FC Lisse. Vorige week won RVVH voor de beker met 10-0 van SC Voorne. De belangrijke speler Ruben Barends viel voortijdig uit, waarbij het leek dat zijn rechterhamstring volledig afscheurde. RVVH moet het ook al stellen zonder doelman Danny Spelde die tegen ASWH zijn enkelband scheurde. Ondanks de afwezige spelers is RVVH een hele goede ploeg. RVVH - FC Lisse is er komende zaterdag vanaf half drie.
 
Adres

Sportpark Ter Specke
Spekkelaan 1
2161 GH Lisse
Tel: 0252-413494
E-mail
Routebeschrijving

Postadres
FC Lisse
Postbus 298
2160 AG Lisse

Social media

By PLAVEB