Kan FC Lisse bekergeschiedenis schrijven
| Nieuws |
In het tv-spel Een tegen Honderd zetten kandidaten regelmatig de verdubbelaar in. Nu deze kan FC Lisse ook komende woensdag inzetten in Den Haag, wanneer het Houdt Braef Stant bekampt in het kader van de tweede ronde van de KNVB-beker. Iedere ronde verder levert een club veel meer geld op. Tel uit je winst. FC Lisse kan bij winst de jaloerse blikken laten vallen richting de buurmannen VVSB en Noordwijk, die aan het begin van de herfst binnen lopen tegen de grootmachten uit het Nederlands betaalde voetbal: PSV en Ajax. FC Lisse was twee keer dichtbij plaatsing voor de derde ronde. Maar bijna is niet helemaal. HBS - FC Lisse begint op een niet-voetbaltijdstip: vijf uur.
De keren dat de FC dichtbij het bereiken was van de derde ronde was steeds thuis en in de Lisserse feestweek. September 2007 kwam AGOVV naar Ter Specke. AGOVV ooit opgericht als de Apeldoornse Geheel Onthouders Voetbal Vereniging. Dat imago hield niet lang stand, waardoor de naam veranderde in Alleen Gezamenlijk Oefenen Voert Verder. Het AGOVV van 2007 stond onder leiding van de huidige trainer van Vitesse: John van den Brom. Bij AGOVV ontbrak die dag een topspeler in wording: Dries Mertens.
Het goot van de regen die dag. AGOVV kwam op voorsprong. De fantastische Glynor Plet egaliseerde op aangeven van Richal Leitoe. Arjan van Heusden ging geblesseerd van het veld. Zijn plaats werd ingenomen door Samir Beeldsnijder. AGOVV kreeg een strafschop mee. Het werd zelfs 1-3. Op aangeven van Kevin Winter scoorde Jelle Korbee de 2-3. Na de pauze werd het snel 2-4. Jelle kwam in de punt. FC Lisse overklaste op alle fronten AGOVV. Robin Stolp maakte diagonaal de 3-4. Jelle kwam tot 4-4. In de verlenging raakte het betere FC Lisse via Jelle de lat. In de strafschoppenserie schoot Richal hoog over. AGOVV mazzelde door.
Een jaar later stond de FC in de tweede ronde binnen een mum van tijd met 2-0 voor tegen Achilles'29. Rik Vermeulen verdiende mede door twee goals een stageplek bij NEC. Achilles kwam snel terug tot 2-2. Michael van der Laan bracht de FC opnieuw aan de leiding. Na de 3-3 leek een verlenging in de maak. De van de vijfdeklasser overgekomen jonge Gradus Hempenius (nu bij Excelsior'31) dacht daar anders over.
HBS en FC Lisse zijn beiden gestart met vijf nederlagen in zes duels. HBS opende met 0-6 tegen HSC'21. HBS won alleen van Argon, de ploeg van oud-FC Lisse-speler Jimmy Simons. Het werd liefst 9-1 voor HBS. De bekendste speler van HBS is Ekrem Kahya. Ekrem speelde eredivisievoetbal voornamelijk onder trainer Andre Wetzel bij ADO en VVV. Nogmaals HBS - FC Lisse begint komende woensdag om vijf uur.
| < Vorige | Volgende > |
|---|
Laatst aangepast: (18 sep 2011)
